Faktoring źródło finansowania dla firm

Faktoring źródło finansowania dla firm

Faktoring – źródło finansowania dla firm

Faktoring to usługa finansowa skierowana do firm, które wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. Polega ona na wcześniejszym wpłaceniu pieniędzy zamrożonych w wystawionych fakturach sprzedażowych.

Firma (faktorant), która skorzysta z usług firmy faktoringowej (faktora) może liczyć na więcej niż tylko  źródło finansowania dla swojego biznesu. Faktoring to także zarządzanie wierzytelnościami oraz weryfikacja kontrahentów. Pomaga przedsiębiorcom zachować płynność finansową i rozwijać firmę. Dzięki faktoringowi nie trzeba czekać na zapłatę za wykonaną pracę 21, 30 czy nawet 90 dni.

 

Narzędzie do walki z zatorami – sprawdź SMEO Faktoring

Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, że kiedy już założą swoją firmę, nieraz spotkają się z opóźnieniami w płatnościach czy wymogiem wystawienia faktury z długim terminem płatności. A firma potrzebuje płynności finansowej aby się bez przeszkód rozwijać.

 

I tu pojawia się rozwiązanie problemu zatorów płatniczych – faktoring. Ma on na celu przyspieszenie płatności za wykonaną usługę. Pieniądze, jakie wypłaca swojemu klientowi faktor to zaliczka na poczet późniejszej wpłaty od kontrahenta. Przedsiębiorca tuż po wykonaniu zlecenia ma dostęp do środków finansowych, które może przeznaczyć na co chce. To daje firmie pełną kontrolę nad jej przychodami i pozwala zarządzać płynnością finansową. Jednocześnie nie powoduje zadłużenia.

 

Jak działa faktoring?

Po założeniu konta i przejściu procedury weryfikacji, podpisuje się z faktorem umowę. Proces jest maksymalnie uproszczony i zajmuje kilka minut. Firma faktoringowa przyznaje swojemu klientowi limit faktoringowy. Jest to maksymalna wartość faktur, które firma może sfinansować. Limit ten jest odnawialny – każda spłacona faktura uwalnia zablokowany wcześniej limit.

Po wystawieniu kontrahentowi faktury, wystarczy przekazać ją faktorowi w formie zdjęcia, skanu bądź pliku. Zgłaszanie faktury jest proste – odbywa się online poprzez aplikację. Nie ma konieczności załatwiania formalności w oddziale.

Faktor nawet już po kilkunastu minutach po pozytywnej weryfikacji faktury przelewa część jej wartości na konto Klienta (do 100% wartości netto faktury). Pozostałą część wartości faktury faktor przelewa po tym, jak kontrahent ureguluje płatność.

 

Ile kosztuje faktoring?

Jest to usługa, w której nie ma żadnych stałych opłat. Założenie konta, przyznanie i podtrzymanie limitu jest całkowicie darmowe. Klient ponosi koszty tylko w momencie kiedy zgłasza do finansowania fakturę. Usługę można w całości odliczyć od podatku dochodowego.

 

SPRAWDŹ OFERTĘ NAJTAŃSZEGO FAKTORINGU SMEO