Jak usunąć wpis w rejestrze BIK?

Jak usunąć wpis w rejestrze BIK?

Czasami jeden, źle spłacany kilka lat wcześniej kredyt, może być przyczyną znacznego osłabienia zdolności kredytowej.

O tym, jaki wpływ ma BIK na zdolność kredytową, wiedzą wszyscy. Ale nie wszyscy mogą się z tego cieszyć. Czasami jeden, źle spłacany kilka lat wcześniej kredyt, może być przyczyną znacznego osłabienia zdolności kredytowej.

Czyszczenie rejestrów BIK to szansa skierowana do osób, które chcą szybko i skutecznie pozbyć się swojej negatywnej przeszłości, dla osób, którym negatywna historia kredytowa przeszkadza w codziennym życiu, ograniczając zdolność do zaciągania kredytów, zakupów ratalnych czy otrzymania limitu w koncie.

Na czym polega „czyszczenie” baz (BIK)?

Czyszczenie BIK-u to jednorazowe wymazane z rejestrów BIK wszystkich informacji o wskazanym kredycie, dzięki czemu wszelakie informacje o danej umowie przestają istnieć w bazie danych.
Po wyczyszczeniu rejestrów BIK historia danego kredytu przestaje być raz na zawsze widoczna we wszystkich raportach, na których bazują banki oceniając zdolność kredytowej.

W jaki sposób, samodzielnie usunąć wpis z BIK-u?

Warunkiem niezbędnym do podjęcia próby, usunięcia negatywnego wpisu w BIK-u jest posiadanie podstawowych informacji o zadłużeniu takich jak:

a) data zawarcia umowy,
b) jej numer oraz
c) data całkowitego zamknięcia kredytu.
Operacja czyszczeniu rejestru może potrwać od 2-3 tygodnie, a w niektórych przypadkach nawet kilka miesięcy. BIK czyści się na wniosek Banku, który to z kolei musi wyrazić zgodę i zaakceptować Twój wniosek. W wypadku negatywnej odpowiedzi od Banku na Twoje pismo, od razu skorzystaj z pomocy profesjonalnego pełnomocnika, adwokata, radcy prawnego.

PAMIĘTAJ, że czyszczenie BIK-u możliwe jest tylko w przypadku kredytów zamkniętych, a więc całkowicie spłaconych.

Jak pobrać raport BIK – instrukcja

Przygotowanie pisma do usunięcia wpisu z BIK

Do przygotowania pisma o usunięcie danych z rejestrów potrzebował będziesz umowę kredytu, której szczegóły mają być z rejestru usunięte.

 

Zostaw swój email, a w zamian otrzymasz wzór pisma do Bik-u