Kredyty firmowe

Kredyty firmowe

Dźwignia finansowa dla zadłużonej firmy – w pięciu krokach

Każdy przedsiębiorca wie, że biznes nie jest łatwy. Każdy ma swoją przedsiębiorczą drogę, usłaną sukcesami, porażkami i kredytami . Ale co zrobić gdy w pewnym momencie kredytów jest za dużo?

Po pierwsze, uporządkuj długi! Świadomość wysokości kapitału i odsetek, które musisz oddać da Ci realny obraz sytuacji w którym jesteś.

Po drugie oddziel długi od zysków i nie spłacaj kredytów firmowych w całości. Daj sobie czas na zgromadzenie kapitału. Odsetki, owszem musisz ponosić, ale o tym za chwile.

Inwestuj kapitał, który gromadzisz. Zastosuj dźwignię finansową, obracając nadwyżką kapitału pochodzącego z bieżącej działalności.

Daj sobie czas, nie panikuj. Rozsądne podejście do sytuacji, a przede wszystkim skupienie się na sprzedaży to teraz najważniejsze co powinieneś zrobić.

Ostatnim krokiem, który powinieneś wykonać, jest konsolidacja kredytów firmowych. Celem jest uzyskanie jak najniższej raty na jak najdłuższy okres, po to abyś mógł w spokoju zająć się budowaniem kapitału i stosowaniem dźwigni finansowej. Nie szukaj za wszelką cenę, tańszego kredytu – to nie ten etap! Potrzebujesz gromadzić i pomnażać kapitał, który pozwoli Ci w szybszy sposób pozbyć się długów, a do tego potrzebna jest Ci: jedna niska rata, rozłożona na dłuższy okres.

Jeżeli uważasz, że powyższy artykuł okazał się pomocny, skontaktuj się z autorem za pomocą formularza. Nasze usługi są nieodpłatne i skierujemy Cię bezpośrednio do banku. Rozwinięcie tego tematu, podczas rozmowy telefonicznej, może być tylko zyskiem dla Ciebie.

Do usłyszenia!
Zumbi Team