Wniosek o restrukturyzację kredytu

Wniosek o restrukturyzację kredytu

Wniosek o restrukturyzację kredytu – wzór pisma

Drogi Kliencie, jeżeli przewidujesz, nadchodzące problemy w firmie, pamiętaj, że każde opóźnienie odnotowywane jest w bazach.

Drogi Kliencie, jeżeli przewidujesz, nadchodzące problemy w firmie, co może skutkować opóźnieniem w regulowaniu zobowiązań wobec banków i instytucji finansowych – PAMIĘTAJ: każde opóźnienie odnotowywane jest w bazach takich jak BIG, Info-Monitor, BIG . Dlatego DZIAŁAJ i rozmawiaj z bankiem, wnioskując o karencję w spłacie lub restrukturyzację kredytu. MOŻESZ to zrobić składając wniosek o restrukturyzację kredytu po przez wydłużenie okresu spłaty, zanim utrudnisz sobie uzyskanie kredytu w przyszłości i uniemożliwisz swojej firmie rozwój.

Przykładowa propozycja restrukturyzacji kredytu jaką możesz zawrzeć z bankiem:

„Klient wyrównuje zaległość ratalną na kredycie gotówkowym, wtedy składa wniosek o restrukturyzację kredytu i przygotowanie aneksu do zawartej umowy, którego celem jest wydłużenie okresu spłaty do maksymalnie 5 lat. Klient proponujemy również stworzenie tzw. raty balonowej, w której przez okres np. jednego roku w każdej racie będzie spłacał większą część odsetek i 20 – 30% kapitału, co da klientowi „oddech” i będzie mógł spokojnie rozwinąć się zawodowo i odbudować zdolność kredytową, terminowość płaconych rat i wiarygodność w bankach w innych instytucjach finansowych”.

Składając propozycję raty balonowej – możesz wnosić, że przez np. 5 lat będziesz płacił prawie same odsetki, a kapitał na końcu – argumentując i dokumentując np. nadchodzącymi kontraktami, sprzedażą majątku bądź spadkiem.

Zawsze próbuj rozmawiać ze swoim opiekunem kredytowym, bądź dyrektorem w banku. W sytuacji kiedy nie możesz sam porozumieć się z bankiem – skorzystaj z usług kancelarii prawnej. Możesz wtedy liczyć na opiekę prawnika w zakresie:

  • Doradztwa w restrukturyzacji kredytu i prowadzonej działalności gospodarczej
  • Doradztwa możliwości i sposobów pozyskania finansowania na rzecz działalności gospodarczej
  • Dokonywania analizy i opiniowanie pism
  • Przygotowania i opiniowania projektów umów, aneksów i ugód z bankami
  • Dokonywania interpretacji i udzielania wyjaśnień dotyczących wykładni przepisów prawnych oraz zasad ich zastosowania
  • Uczestnictwa w rokowaniach i negocjacjach z instytucjami finansowymi, bankami i wierzycielami
  • A także: Zastępstwo prawne i procesowe oraz reprezentacja Klientów w postępowaniach przed sądami powszechnymi wszystkich instancji, organami administracji, organami egzekucyjnymi, bankami, urzędami i wszelkimi instytucjami publicznymi i prywatnymi.

Ważne! Tylko do końca czerwca możesz przystąpić do uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego – więcej informacji, kliknij tutaj

Przeczytaj także nasz artykuł o ugodzie bezodsetkowej

Restrukturyzacja kredytu – wzór pisma – Odbierz Bezpłatny Wzór Pisma, z których będziesz mógł teraz skorzystać. Dodatkowo prześlemy Ci szczegółowe opracowanie na temat Restrukturyzacji kredytów, abyś mógł lepiej poznać możliwości ochrony Twojej firmy i majątku